„Przygoda bez granic” – 20 lat współpracy

Dnia 11 września 2017 r. rozpocznie się kolejny projekt

polsko – niemieckiej wymiany młodzieży I LO im. Bolesława Krzywoustego

z uczniami z Elsterschlossgymnasium.

Wymiana młodzieży realizowana będzie pod nazwą „Przygoda bez granic” i zaplanowana została od 11 do 16 września br. To właśnie w tym roku mija 20 lat, odkąd nasza szkoła kontynuuje współpracę z szkołą partnerską z Niemiec. To dzięki tym spotkaniom następuje wymiana doświadczeń, promocja naszego powiatu, promowanie tolerancji i współpracy w życiu codziennym. To dzięki tym wymianom młodzież pogłębia umiejętności językowe, nawiązuje kontakty i przyjaźnie, które trwają wiele lat.

Podczas projektu realizowany będzie bardzo ciekawy program, zawierający m.in.: gry i zabawy integracyjne, dyskusje, projekty multimedialne, grę miejską „Nakło Express”, wyjazd do Torunia (Młyn Nauki, Planetarium), wyjazd do Bydgoszczy (escape room), pobyt na nakielskiej Przystani Wodnej i spływ kajakowy.

W tym roku młodzież będzie odkrywać naukę poprzez przygodę.

koordynatorki wymiany:

Katarzyna Pawlak – Marosz