Rajd klasy I mi na powitanie jesieni

Po deszczowym wtorku nastała słoneczna środa 22 września – czas klasowego rajdu rowerowego pierwszej matematyczno-informatycznej. Aktywne powitanie jesieni połączone z ogniskiem przy przystani okazało się świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu i integrację klasy.

Trasa rajdu wiodła ścieżkami rowerowymi i drogami leśnymi z Nakła do Brzózek i z powrotem. Uczniowie i opiekunowie odwiedzili w Potulicach okazały dąb, pomnik przyrody. Atrakcją architektoniczną była kaplica pałacowa z kryptą rodową Potulickich, w której spoczywa też ostatnia z rodu, hrabina Aniela Potulicka. O życiu hrabiny, wielkiej i odważnej patriotki, opowiedziała Ania.

Kolejnym punktem edukacyjnym był cmentarz ofiar terroru hitlerowskiego w Potulicach, gdzie uczestnicy wyprawy poznali historię tego miejsca pamięci dzięki prelekcji Leny.

Ostatni przystanek był w Brzózkach – malowniczej miejscowości położonej w lesie, którą rozsławiają oryginalne rzeźby i piękne murale.

Najważniejszą atrakcją wyprawy było jednak ognisko i pieczenie kiełbasek oraz pieczywa. Słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawczynię cieszył się dużym zainteresowaniem i szybko znikał w roześmianych buziach rowerzystów.

Dziękujemy opiekunom, paniom Katarzynie Łapińskiej i Ilonie Świder oraz panu Bogusławowi Rydzyńskiemu, za wspólnie spędzony czas. Wracamy do szkoły zadowoleni, z apetytem na kolejny wspólny wyjazd.

Klasa I mi