Rajd rowerowy do Brzózek klasy 2 mh

W przepięknych okolicznościach natury upłynął dzień klasy 2 mh. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy do miejscowości Brzózki. Wieś położona wśród urokliwych łąk i lasów słynie z ogromnych drewnianych rzeźb, znajdujących się przy posesjach i wiejskich zagajnikach. Przedstawiają one tradycyjne zawody – pszczelarza, rybaka, kowala, ale są i elementy nowe, jak choćby sowia czy kocia ławka, a także przydrożne kapliczki z malowidłami stróżujących we wsi aniołów. Dużą atrakcją Brzózek są również murale inspirowane obrazami Vincenta van Gogha.

Wycieczka rozpoczęła się na Przestani Nakielskiej od omówienia przez pana Bugusława Rydzyńskiego zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym i trasy rajdu. Pierwszy formalny przystanek miał miejsce pod dębem Bartkiem w Potulicach. Niestety, niesforny łańcuch kolegi Konrada, wymuszał częstsze postoje. Ostatecznie udało się dojechać do celu. Jako że trasa nie była długa, mogliśmy pozwolić sobie na przyjrzenie się z bliska rzeźbom, zrobienie pamiątkowych zdjęć, pobujanie się na zawieszonej na przydrożnym drzewie huśtawce, a nawet pogłaskanie przyjaźnie nastwionego do turystów konia.

Zwieńczeniem rowerowej wycieczki było wspólne ognisko nad brzegiem Noteci, pieczenie kiełbasek i dzielenie się wrażeniami z przebiegu rajdu i nie tylko.

Opiekunami wyjazdu byli: panie Justyna Michalska i Agnieszka Michalska oraz pan Bogusław Rydzyński.