Remigiusz Świderski, Mikołaj Wiliński i Błażej Znamirowski z sukcesem w ogólnopolskiej grze „Łamacze Szyfrów”

Szkoła ponownie może być dumna z osiągnięć swoich utalentowanych uczniów! Tym razem to uczestnicy konkursu kryptograficznego „Łamacze Szyfrów” – Remigiusz Świderski, Mikołaj Wiliński i Błażej Znamirowski z klasy II matematyczno – informatycznej – zapisali się w historii, zajmując zaszczytne 19 miejsce w ogólnopolskim starciu umysłów. To niewątpliwie dowód na to, że w naszej szkole rozwijają się nie tylko umiejętności ogólnokształcące, ale także zdolności analityczne i logiczne.

Konkurs „Łamacze Szyfrów” to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga pasjonatów kryptografii z całego kraju. Jest hołdem dla polskich matematyków – Henryka Zygalskiego, Mariana Rejewskiego i Jerzego Różyckiego, którzy złamali tajemnicę niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Wydarzenie to wpłynęło na losy II wojny światowej oraz na zawsze zmieniło kryptologię.

W tegorocznej edycji uczestniczyły setki osób, a nasza ekipa utalentowanych matematyków i informatyków stanęła do rywalizacji gotowa na każde wyzwanie. Cały konkurs był podzielony na sześć fascynujących etapów, z których ostatni, szósty, odbył się 22 grudnia o godzinie 19:29 i był prawdziwym testem dla zdolności uczestników. Należało rozszyfrować 3 bardzo długie teksty. Nie tylko wymagał on dogłębnej wiedzy z zakresu kryptografii, ale również sprawdzał umiejętność szybkiego myślenia i podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. To właśnie w tej części konkursu nasi uczniowie zaskoczyli wszystkich swoim profesjonalizmem i umiejętnościami. Wynik 19 miejsca potwierdza, że nasza drużyna była gotowa na trudności i potrafiła sprostać wyzwaniom stawianym przez konkurencję. Warto podkreślić, że konkurs ten nie tylko rozwija umiejętności uczestników w dziedzinie kryptografii, ale także uczy pracy zespołowej, współpracy i szybkiego podejmowania decyzji. Chociaż 19 miejsce może wydawać się skromne wśród licznych uczestników to należy dodać, że w konkursie uczestniczyło ok. 400 drużyn. Dla naszych uczniów to ogromny sukces, potwierdzający ich zaangażowanie i determinację. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek ich kariery w świecie kryptografii i informatyki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły z takim zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że ich sukcesy zainspirują innych uczniów do rozwijania swoich pasji i umiejętności poza tradycyjnymi ramami nauczania. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom, którzy wspierali uczestników w trakcie przygotowań do konkursu. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu nasi uczniowie mogli osiągnąć taki znakomity rezultat. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła może być dumna z tak utalentowanej i ambitnej młodzieży, która nie boi się wyzwań i z pasją rozwija swoje umiejętności.

Gratulacje dla drużyny za wspaniałe osiągnięcie !!!

 

Remigiusz Świderski

Mikołaj Wiliński

Błażej Znamirowski

Opiekun – Beata Jankowska