Rowerami po Krajnie. Rajd klasy II mi

Poranek mroźny. Szron na szybach samochodów i na trawie. Nikt się nie dziwi. Jest 20 października. Klasy 2 mi nie zraża jednak minusowa temperatura po przebudzeniu. Wsiada na rowery i rusza na rajd po pięknej Krajnie. Trasa z Przystani Powiat Nakielski do Anielin wiodła przez Olszewkę i Lubaszcz.

Wyprawa była nie tylko rekreacją, ale miała też walor edukacyjny. Przystanek w Olszewce i Lubaszczu przy zabytkach architektury pozwolił poznać ciekawostki z historii regionu. Na końcu trasy było ognisko oraz herbata i kawa. Tak miłą niespodziankę przygotowali licealistom nauczyciele, uczniowie i pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Anielinach. Wszyscy uczestnicy rajdu składają wyrazy wdzięczności pani dyrektor Bożenie Podemskiej i całej społeczności szkolnej z Anielin za wspaniałą gościnę i organizację ogniska. Uczniowie Krzywoustego i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem serdeczności i kultury, z jaką spotkali się w szkole w Anielinach.

Kondycja fizyczna uczniów i opiekunów przewyższyła kondycję niektórych rowerów. Spadające łańcuchy, pęknięta opona, blokujące się pedały… Wszystkim tym sytuacjom udało się jednak zaradzić. Rowerzyści pomagali sobie i wpierali się. Wyruszyli w dobrych humorach i w dobrych humorach wrócili do Nakła pod opieką wychowawczyni Ilony Świder i nauczyciela WF-u Bogusława Rydzyńskiego. To była wyjątkowo udana wyprawa.

Ilona Świder