Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego w „Krzywoustym”

Dobra znajomość języków obcych to zarówno kluczowa umiejętność rynku pracy, jak i niezbędny element pozwalający na nawiązywanie kontaktów międzynarodowych i rozwój w różnorodnych dziedzinach życia naukowego, artystycznego, społecznego i innych. Uczniowie I LO im. B. Krzywoustego świadomie dążą do zwiększania swojego potencjału poprzez systematyczną pracę nad warsztatem językowym i mierzeniem się z wyzwaniami motywującymi do intensywnych postępów. Wśród takich wyzwań są m.in. projekty międzynarodowe i konkursy językowe.

25 października 2021 roku w auli „Krzywoustego” odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w pierwszych tegorocznych zmaganiach konkursowych – Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Dwa tygodnie wcześniej ponad 60 uczestników rozwiązywało test leksykalno-gramatyczny. Musieli przy tym wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (poziom C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego A1-C2).

Jury przyznało trzy nagrody główne. Najlepszymi anglistami wśród uczniów „Krzywoustego” w roku szkolnym 2021/2022 są:

I miejsce – Tymoteusz Kosiński,

II miejsce – Weronika Wojciechowska,

III miejsce – Maciej Bąkowski.

Wielu uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki, dlatego przyznano też 10 wyróżnień. W gronie tym znaleźli się:

Jan Nurczyński,

Dominik Kloska,

Julia Samolik,

Zuzanna Makowiecka,

Alicja Podlaszewska,

Zuzanna Olejarz,

Aleksandra Otto,

Paweł Grochowski,

Sajmon Koniec,

Maja Kowalska.

Opiekunami laureatów i wyróżnionych uczniów są pani Romana Jelińska oraz Anita Krzyżanowska i Lucyna Majcher.

Najlepsi uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Nakielskie i wydawnictwo Macmillan Polska.