Sajmon Koniec z Krzywoustego jedzie na zawody okręgowe

Czworo uczniów klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią wzięło udział w tegorocznej V Olimpiadzie Statystycznej. Zawody I stopnia (szkolne) odbyły się w formie online 5 listopada 2020 r. Do rywalizacji przystąpili Maria Liedke, Sajmon Koniec, Hubert Olszewski i Adrian Sztubiński. Zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie testu składającego się z trzech części o różnym stopniu trudności: część I – pytania łatwe, część II – pytania średniej trudności i część III – pytania trudne.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że z pierwszą lokatą zawody ukończył Sajmon Koniec, którego Komisja Szkolna zakwalifikowała do kolejnego etapu olimpiady. Sajmon 10 grudnia 2020 roku reprezentował będzie „Krzywoustego” w Bydgoszczy  na zawodach okręgowych V Olimpiady Statystycznej.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i chęć podjęcia wyzwania w statystycznych zadaniach, a Sajmonowi życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.

Olimpiada statystyczna należy do olimpiad interdyscyplinarnych obejmujących wiedzę z zakresu statystyki oraz umiejętności jej praktycznego stosowania w obszarze analiz procesów społeczno-gospodarczych. Organizatorami olimpiady są: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Przygotowaniem młodzieży oraz organizacją zawodów szkolnych V Olimpiady Statystycznej zajął się Andrzej Kinderman.