Spotkanie klasy 1 medycznej z absolwentką I LO – studentką kierunku lekarskiego

Mury I Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła nasza absolwentka Marta Czyż, która uczęszczała do klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

Marta ukończyła biotechnologię medyczną na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy. Jej marzeniem był jednak kierunek lekarski, a ponieważ warto spełniać swoje marzenia i dążyć do ich realizacji Marcie się udało. Jest obecnie studentką 4 roku kierunku  lekarskiego Collegium Medicum.

Marta opowiedziała swoim młodszym kolegom, którzy obecnie uczą się w klasie 1 medycznej o swoich studiach. Omówiła przedmioty, które realizowała na biotechnologii medycznej i kierunku lekarskim. Przedstawiła również możliwości pracy po tych kierunkach. Młodzież słuchała z ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy naszej absolwentce, za to że znalazła trochę wolnego czasu, odwiedziła naszą szkołę  i spotkała się z młodzieżą.

Aleksandra Wybrańska