Spotkanie klasy I medycznej z fizjoterapeutką !

Uczniowie klasy I medycznej po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły. Tym razem była nią Pani Magdalena Wałęza – Masiak, która wykonuje zawód fizjoterapeuty.

Pani Magda ukończyła kierunek Technik Masażysta w Policealnej Szkole Medycznej, a następnie studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia w Bydgoskiej Szkole Wyższej.

Pani Magdalena opowiedziała uczniom o fizjoterapii i wielu możliwościach pracy po ukończeniu tego kierunku. Omówiła również realizację przedmiotów na studiach i zajęć praktycznych. Opowiedziała wiele ciekawych anegdot ze swojej praktyki zawodowej!

Absolwent kierunku Fizjoterapia może znaleźć zatrudnienie w :

• placówkach służby zdrowia
  • gabinetach odnowy biologicznej
  • ośrodkach dla osób niepełnosprawnych
  • klubach fitness
  • hotelach i uzdrowiskach
  • domach opieki społecznej.

Młodzież słuchała z ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Wałęzie-Masiak za poświęcenie wolnego czasu i wizytę w I LO. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają możliwość poznania specyfiki różnych zawodów, co ułatwi im w przyszłości wybór odpowiedniego kierunku studiów.

Aleksandra Wybrańska