Spotkanie ze studentem filologii germańskiej w Münster.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią uczestniczyła w zajęciach przytgotowanych przez Mateusza Jerońskiego, studenta filologii germeńskiej Westfälische Wilhelms-Universität w  Münster/ Niemcy/.

Pan Mateusz przebywa w naszym liceum od 1.09.2021r. na praktyce studenckiej. Opiekunem praktyki jest Rozalia Wencel. W ramach praktyki zawodowej student uczestniczy w lekcjach języka niemieckiego oraz poznaje polski system szkolnictwa. Pan Mateusz przygotował dla naszej młodzieży prezentację multimedialną na temat aktualnego życia politycznego w Niemczech oraz niemieckiego systemu szkolnictwa. Na zakończenie uczniowie wirtualnie zwiedzili miasto  Münster. Uczniowie wysoko ocenili przygotowane zajęcia i nagrodzili prelegenta gromkimi brawami oraz słowami uznania.

Życzymy Mateuszowi powodzenia w dalszej karierze naukowej oraz zapraszamy do nas!

Tekst: Rozalia Wencel