Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Katarzyny Świerczyńskiej

W środę 7 grudnia ponad 150 uczniów z Bydgoszczy i okolicznych powiatów odebrało dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023.

Wśród nich znalazła się Katarzyna Świerczyńska – uczennica IV klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Najpierw wyróżniono uczniów z Bydgoszczy, a w kolejnej turze z powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, nakielskiego, mogileńskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego oraz żnińskiego.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są młodzieży z liceów i techników – szkół, które umożliwiają uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je wyróżniający się uczniowie z najwyższą średnią ocen w danej placówce edukacyjnej.

Katarzyno, gratulujemy sukcesu!