SUKCES I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią – KRZYWOUSTY w rankingu Perspektywy 2020

9 stycznia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki XXII Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników PRESPEKTYWY 2020. Swoje miejsce, będące wyrazem uznania, znalazł w nim KRZYWOUSTY. Nasze Liceum otrzymało tytuł Brązowej Szkoły. Tytuł i miejsce w rankingu są odzwierciedleniem jakości pracy dydaktycznej szkoły. Kapituła corocznego konkursu dokonuje obiektywnej oceny szkół na podstawie porównywalnych kryteriów. Uwzględniają one dwa zasadnicze elementy pracy każdej placówki: wyniki egzaminów maturalnych danej szkoły oraz osiągnięcia uczniów w rywalizacji olimpijskiej.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią od 2005 roku, czyli wprowadzenia nowej formuły egzaminu – zewnętrznej matury, osiągają zdawalność egzaminu na poziomie 95 – 100 %. Jest to wynik ustalany przez zewnętrznych egzaminatorów. Warto podkreślić, że wszyscy nasi absolwenci przystępują do egzaminu maturalnego.  Ponad 80 % naszych maturzystów każdego roku podejmuje studia dzienne na studiach politechnicznych i uniwersyteckich. Absolwenci KRZYWOUSTEGO z lat 2016 – 2019 studiują na UKW i UTP w Bydgoszczy, UMK w Toruniu, UAM w Poznaniu, UG i Politechnice Gdańskiej w Gdańsku, Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie czy Uniwersytecie Warszawskim.

Ranking jest niewątpliwą okazją do gratulacji skierowanych do NASZYCH ABSOLWENTÓW i ich Rodziców. Ich praca i zaangażowanie złożyły się na wynik szkoły. Gratulacje należą się również kadrze pedagogicznej szkoły, która poprzez przygotowaną ciekawą ofertę edukacyjną i zaangażowanie w codzienną pracę tworzy warunki dla przyszłych sukcesów.

KRZYWOUSTY TO ZAWSZE RUCH W DOBRYM KIERUNKU !!!

Paweł Darul