SUKCES NASZEJ DRUŻYNY W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

23 lutego odbyły się zawody w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.  Uczestniczyło w nich 9 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie : Aleksandra Wiśniewska z kl. I ang, Jakub Jurek z kl. II ang i Marcin Woźny z kl. III politech. W tym roku formuła konkursu została urozmaicona o strzelanie do tarczy z karabinka pneumatycznego. Jednak decydujące znaczenie miały wyniki z testu wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie z Krzywoustego zdobyli zaszczytne I miejsce wykazując się szczegółową wiedzą o powstaniu na Krajnie i Pałukach, jego dowódcach, umundurowaniu żołnierzy, odznaczeniach wojskowych, miejscach pamięci i związanej z tymi wydarzeniami historii międzynarodowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i upominki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.