Sukces naszych uczennic na XIII Powiatowym Konkursie Chemicznym „KWARK”

28 maja 2021 roku w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Chemiczny „KWARK”

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy chemicznej i popularyzacja trudnych zagadnień chemicznych w życiu codziennym. Uczestnicy konkursu przez 120 minut rozwiązywali test składający się z 40 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Były to zadania dotyczące głównie chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą chemiczną i umiejętnością wykonywania obliczeń chemicznych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II bch:

Katarzyna Świerczyńska, Agnieszka Gajewska, Julia Skilska, Weronika Tadych

Rywalizacja była zacięta a poziom konkursu wyrównany.

I miejsce ex aequo zajęła Katarzyna Świerczyńska – I LO w Nakle oraz Alan Jagodziński – I LO w Szubinie

II miejsce zajęła Agnieszka Gajewska – I LO w Nakle

III miejsce zajął Sergiusz Braniewicz – I LO w Szubinie

Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.