Sukces uczniów I LO w Nakle nad Notecią na XIV Powiatowym Konkursie Chemicznym „KWARK”

31 maja 2022 roku w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Chemiczny „KWARK”

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy chemicznej i popularyzacja trudnych zagadnień chemicznych w życiu codziennym. Uczestnicy konkursu przez 120 minut rozwiązywali test składający się z 40 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Były to zadania dotyczące głównie chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą chemiczną i umiejętnością wykonywania obliczeń chemicznych.

W Konkursie udział wzięli uczniowie z Nakła i Szubina.

I LO im Bolesława Krzywoustego  reprezentowali uczniowie z klasy II bch:

Magdalena Neulitz, Anna Weltrowska i Hubert Dmochewicz.

Poziom Konkursu Chemicznego był wysoki a nasi uczniowie odnieśli duży sukces.

I miejsce zajęła  Magdalena Neulitz

II miejsce zajęła Marcelina Karczewska z I LO w Szubinie

III miejsce zajął Hubert Dmochewicz

Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Nagrody wręczył Starosta Powiatu Nakielskiego pan Tadeusz Sobol.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.