Sukces uczniów Krzywoustego w konkursie recytatorskim

6 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się powiatowy etap 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów naszego liceum. Każdy z uczestników  musiał zaprezentować utwór liryczny i fragment prozy. Jury wysłuchało tekstów  polskich poetów, m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, noblistki Wisławy Szymborskiej czy ks. Jana Twardowskiego. Równie zróżnicowany był repertuar prozy: od Doroty Terakowskiej czy Katarzyny Nosowskiej, po Czesława Miłosza. Uczniowie z niezwykłą starannością, dbałością o słowo i artykulację, tworząc niezwykle liryczne, jak również bardzo emocjonalne  interpretacje, zaprezentowali wybrane przez siebie teksty.

Komisja konkursowa postanowiła, że Julian Niemczyk (I miejsce) z klasy II angielskiej oraz Jagoda Jasińska (III miejsce) z klasy II prawniczej i Ksawera Hibner (również miejsce III) z klasy I humanistycznej reprezentować będą nasz powiat w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się  20 – 21 marca w  Salonie Hoffman w KPCK w  w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia! Bardzo cieszy fakt, młodzież chętnie uczestniczy w konkursach wymagających wrażliwości na kulturę i piękno słowa poetyckiego. Recytacja, jak każde wystąpienie publiczne, wymaga również opanowania tremy, co naszym uczestnikom się niewątpliwie udało.