SUKCES UCZNIÓW KRZYWOUSTEGO W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Dnia 12 czerwca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Kurs na Horn”, którego głównym celem jest promocja historii polskiego żeglarstwa morskiego oraz wiedzy nt. Przylądka Horn. Uczniowie by zakwalifikować się do tej części konkursu musieli wykonać prezentację multimedialną z odbytego rejsu, której ocena wraz z punktacją za test wiedzy wyznaczyła końcową listę osób, które brały udział w etapie wojewódzkim.

Miło nam poinformować, że oceną komisji konkursowej w etapie wojewódzkim wzięły udział trzy uczennice I LO im. B. Krzywoustego z Nakła. Do toruńskiego urzędu na finał wojewódzki pojechały Weronika Płaczek, Karolina Nowak i Beata Witkowska. W gronie trzydziestu finalistów najlepiej poradziły sobie Weronika Płaczek i Beata Witkowska, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału i na przełomie 2018/2019 roku walczyć będą o główną nagrodą jaką jest opłynięcie Przylądka Horn pod żaglami. Uczennice w nagrodę w okresie letnim uczestniczyć będą w tygodniowym rejsie po Morzu Bałtyckim.

Warto nadmienić, że w ścisłym finale z ubiegłorocznych eliminacji jest już uczennica naszej szkoły Maja Senska. Gratulujemy osiągniętych rezultatów i trzymamy mocno kciuki za powodzenie letniego rejsu i sukces w finale ogólnopolskim.

Żeglarskie pasje uczniów naszej szkoły realizowane są w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „VIII ŻEGLARSKA PRZYGODA – TRZYMAM KURS NA WIATR”, który otrzymał wsparcie Powiatu Nakielskiego. Dzięki zajęciom projektowym w szkole działa Koło Żeglarskie, które od ośmiu lat organizuje tygodniowe rejsy na pojezierzu mazurskim, konferencje żeglarskie, spływy kajakowe, obozy wodniackie oraz prowadzi zajęcia z ratownictwa wodnego.

Szkolne Koło Żeglarskie

M. Kuliński