Światowy Dzień Geografa w Liceum

Tegoroczny Światowy Dzień Geografa przypadający na 4 kwietnia obchodzili również uczniowie naszego Liceum. W środę 10 kwietnia trzynastu uczniów zainteresowanych geografią uczestniczyło w Bydgoszczy, w wydarzeniu pt. „Dzień Geografa UKW 2019”. Wydarzenie miało charakter naukowy i składało się z czterech wykładów akademickich z zakresu geografii i turystyki wygłoszonych w auli Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zebrani wysłuchali ciekawych i bardzo atrakcyjnych prelekcji: o niezwykłej Australii, wiosennych tradycjach Bułgarii, o tajemniczej i nieznanej Ukrainie oraz o podróży przez Indie, Himalaje, Karakorum i Tybet na spotkanie z Dalajlamą. Ponadto uczniowie zapoznani zostali z ofertą studiów geograficznych na tutejszym uniwersytecie.

Celem obchodów Dnia Geografa 2019 w naszym Liceum była popularyzacja i uświadomienie roli i znaczenia geografii jako nauki teoretycznej i aplikacyjnej oraz jako przedmiotu edukacji na wszystkich szczeblach kształcenia.

Opiekunem uczniów był Andrzej Kinderman, nauczyciel geografii.

Z okazji Światowego Dnia Geografa wszystkim geografom – absolwentom I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią składamy najlepsze życzenia, a uczniom Krzywoustego życzymy wspaniałych podróży życia.