Światowy Dzień Turystyki 2023 w Krzywoustym

Głównym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią było seminarium pn. „Dziedzictwo niematerialne w turystyce na Krajnie”. Ewent miał miejsce w sobotę 30 września 2023 r. na Przystani Powiat Nakielski. W sali konferencyjnej spotkali się młodzi miłośnicy turystyki i geografii. Seminarium otworzył nauczyciel geografii Andrzej Kinderman, który powitał Annę Sergott kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Krystiana Żydka – nauczyciela geografii oraz  młodzież.

Część merytoryczną zainaugurowała Anna Sergott wykładem połączonym z prezentacją multimedialną pt. „Dziedzictwo niematerialne na Krajnie”. Wykład pani kustosz poprzedziły dwie interesujące prezentacje nawiązujące do tematu przewodniego seminarium. Wygłosili je w kolejności: Alex Baliniak – Światowy Dzień Turystyki i Olgierd Mazurkiewicz – Turystyka dziedzictwa kulturowego.

Na zakończenie wydarzenia Andrzej Kinderman podkreślił, że cel obchodów Światowego Dnia Turystyki w Krzywoustym został osiągnięty w zakresie edukacyjnym i merytorycznym, bo dodatkowo przygotował młodzież do udziału w XI Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce.

Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z seminarium są częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego.