Świetny start uczniów z Krzywoustego w zawodach pływackich

8 grudnia 2023 roku w Rypinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Pływaniu. Organizatorem zawodów był Miejski Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy z województwa, którzy uzyskali awans na etapie powiatu.

Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Agnieszka Bala, Marcel Bruski, Maja Dubkowska, Klaudiusz Sobczak, Tymoteusz Sobczak, Zofia Zwolińska, Agata Rozpłoch, Oliwier Trzciński, Michalina Musiał, Wiktoria Nowak, Antoni Wierzewski, Iga Siewkowska, Lena Latzka, Wiktor Biernacki. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie na zawodach, zajmując IV miejsce w sztafecie dziewcząt oraz V miejsce w sztafecie chłopców. W konkurencjach indywidualnych pływacy z I LO również świetnie wypadli, zdobywając trzy medale.

W klasyfikacji punktowej nasza szkoła zdobyła 142 punkty, co daje drugi wynik w województwie. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ nigdy wcześniej nie udało się nam uzyskać medalu na etapie wojewódzkim w pływaniu. Jest to sukces również dzięki treningom w UKS Nakło, gdzie część uczniów kontynuuje treningi pływackie. Puchary i dyplomy wręczała pani prezes MSZS Małgorzata Szopińska. Po rozdaniu nagród pływacy w wyniku ogromnej euforii wrzucili nauczyciela WF-u, Macieja Jankę, do basenu.

Klasyfikacja – strefa medalowa zawodów:

Bala Agnieszka  – 2 miejsce – 50 m styl klasyczny

Tymoteusz Sobczak – 2 miejsce – 50 m styl dowolny

Trzciński Oliwier – 3 miejsce – 50 m styl grzbietowy

Agnieszka Góral, Maciej Janka