Szkolny etap XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości

30 listopada dwoje uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak z klasy 3 mh, wzięło udział w etapie szkolnym XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości.

Celem olimpiady było zwiększenie wiedzy uczniów z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, zarządzania i nauk pokrewnych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Biznes i zarządzanie”. Olimpiada Przedsiębiorczości to projekt o społecznym charakterze, propagujący przedsiębiorczość. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i stała się jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju

Tegoroczny test na etapie szkolnym składał się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. Uczniowie mieli 60 minut na jego rozwiązanie.

W styczniu 2023 roku będą znane wyniki etapu szkolonego. Uczniowie, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu olimpiady, 2 marca wezmą udział w eliminacjach okręgowych.

Agnieszce i Tymoteuszowi życzymy powodzenia.

Magdalena Dec, opiekun uczniów