„Tango” Sławomira Mrożka w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy

W ramach realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego  cyklu teatralnego  „Sofa” uczniowie klas: I humanistycznej, II biologiczno-chemicznej, II i III angielsko-geograficznej wraz z nauczycielami uczestniczyli kolejny już raz w  kulturalnej eskapadzie do teatru.

18 kwietnia 2023r. licealiści obejrzeli na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu spektakl  „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Toruńska inscenizacja to klasyka polskiego dramatu, która wciąż inspiruje do nowych interpretacji. Rodzina staje się soczewką, w której odbijają się aktualne niepokoje, walka o dominację oraz próby narzucenia innym jedynego, słusznego modelu życia.  Kto ma rację w społeczno-politycznym konflikcie? A może najważniejsze są słowa Stomila – jednego z bohaterów, który mówi, że ,,Każdy ma prawo do własnego szczęścia”?

„Tango” to spektakl o konflikcie poglądów i systemów wartości. Jeden z jego bohaterów- Artur dąży do zorganizowania świata wokół jasno określonych reguł. Jego rodzice-Eleonora i Stomil wierzą natomiast w nieograniczoną wolność jednostki, sztukę i eksperyment.

Organizatorami wyjazdu dydaktycznego były: Justyna Michalska i Aleksandra Białka.

Zdjęcia ze spektaklu : https://teatr.torun.pl/spektakle/tango/