Teatr Na Piętrze na premierze spektaklu „Nie ogarniam czyli o demonach” w TP w Bydgoszczy 

         Zespół teatralny I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego  w Nakle został zaangażowany do realizacji  zadań pierwszego etapu tworzenia spektaklu teatralnego.
W  grudniu gościliśmy na zajęciach teatralnych reżysera TPB, Mikitę Ilyinczyka oraz pedagoga teatralnego, aktora teatru improwizacji Blender,  koordynatora projektu, Cezarego Markiewicza.
Jesteśmy po premierze! Spektakl Uli Kijak i Mikity Ilyinczyka to obraz labiryntu kryzysów, wyzwań, lęków… Nieporadność psychiczna staje się częścią powszechnego doświadczenia.
    Sztuka jest poruszająca. To performatywne przedstawienie alegorii życia, nawiązująca do oscarowego „Tanga” Rybczyńskiego.  Doskonale napisana przez Mikitę Ilyinchyka sztuka, to wyznania uczestników zarejestrowanych podczas pierwszego etapu realizacji spektaklu. Świetnie zagrana, przez po części zespół amatorski, nikogo nie pozostawia obojętnym wobec przedstawionych problemów.
Dziękujemy Teatrowi Polskiemu w Bydgoszczy,  koordynatorowi projektu, Cezaremu Markiewiczowi, za zaproszenie do udziału w projekcie oraz na premierę spektaklu.