Turniej języka polskiego „POKAŻ JĘZYK – BYLE POLSKI!”

21 lutego 2020 roku w auli liceum odbył się turniej języka polskiego „POKAŻ JĘZYK – BYLE POLSKI!”.

Konkurs jest od wielu lat organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku całe wydarzenie przygotowała klasa II prawnicza z panią profesor Iloną Świder.

Celem turnieju – adresowanego jak zawsze do klas pierwszych – było uczczenie Dnia Języka Ojczystego poprzez zabawę połączoną z elementami edukacji polonistycznej. Każda klasa pierwsza musiała wytypować  trzy osoby, które brały udział w konkurencjach takich jak kalambury, rozwiązywanie krzyżówki polonistycznej, znajomość związków frazeologicznych i znaczeń archaizmów. Rozwiązania zadań i odpowiedzi były sprawdzane przez prowadzących turniej, Justynę Czyżak i Kamila Brzezińskiego, oraz przez jury. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmik nagrany przez ich koleżanki z klasy drugiej, który był inspirowany programem ,,Matura to bzdura”, oraz dwa nagrania edukacyjne „Mówiąc inaczej” Pauliny Mikuły. Turniej odbywał się w dwóch turach – pierwsza dla klas po szkole podstawowej, druga dla klas po gimnazjum.

Zwycięzcami zostały klasy: I prawnicza oraz klasa I matematyczno-humanistyczna. Nagrodą główną był talon na przełożenie kartkówki.

Wszyscy nauczyciele wraz z uczniami dopingowali swoje drużyny i bawili się razem z organizatorami.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i za miłą atmosferę panującą tego dnia w auli.

Klasa II prawnicza