Tymoteusz Sobczak i Dawid Czekalski laureatami konkursu „Wiedzy o stanie wojennym”

13 grudnia w sali hrabiny Anieli Potulickiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu „Wiedzy o stanie wojennym”. Uczestniczyło w niej 6 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. I Liceum reprezentowane było przez Tymoteusza Sobczaka z klasy III mh i Dawida Czekalskiego z klasy I hum, którzy indywidualnie zajęli I i II miejsce. Drużynowo zaś „Krzywousty” zdobył zaszczytne I miejsce. Laureatów przygotowała do konkursu pani Violetta Hejza, a opiekunem podczas zawodów była pani Renata Woźny. Uczestnicy po rozwiązaniu testów wysłuchali wykładu: „Stan wojenny w PRL 1981 – 1983”. W obchodach upamiętniających 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego uczestniczyli internowani działacze opozycji i przedstawiciele władz lokalnych.

Materiał: Violetta Hejza