Tymoteusz Sobczak z I LO w Nakle zwycięzcą XI Kujawsko–Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie!

31 marca uczeń naszej szkoły Tymoteusz Sobczak z klasy III mh wziął udział w finale XI Kujawsko–Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Olimpiada została zorganizowana przez Straż Miejską w Toruniu, w Bydgoszczy, w Świeciu, w Nakle nad Notecią, w Rypinie, w Grudziądzu, w Chełmnie, w Brodnicy, we Włocławku, a także przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego. Celem olimpiady było propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży.

Zgodnie z regulaminem finału Tymoteusz przygotował projekt „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna” – „Dokąd zaprowadzi Cię alkohol?”, którą zaprezentował przed komisją i odpowiedział na szereg pytań dotyczących swojej pracy.

Ponad 700 uczniów wzięło udział w I etapie Olimpiady, w II etapie zakwalifikowało się ponad 100, a do ścisłego finału dostało się 10 osób, w tym Tymoteusz. Po weryfikacji punktów z I, II i III etapu Olimpiady najlepszy okazał się Tymoteusz Sobczak, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego z Nakła nad Notecią.

Tymek jako laureat olimpiady otrzymał laptop oraz indeks na dowolny kierunek Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

Gratulujemy Tymkowi wielkiego sukcesu i życzymy wszystkiego dobrego w dalszej edukacji.

Materiały: Magdalena Dec – opiekun ucznia