Uczczenie pamięci o zmarłych nauczycielach Krzywoustego

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Jest to szczególna okazja, aby wspominać tych, którzy na zawsze odeszli z grona naszej rodziny, przyjaciół i znajomych.

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego od wielu lat oddaje cześć zmarłym nauczycielom, którzy niegdyś stanowili kadrę pedagogiczną tej szkoły.

Tradycyjnie, kilka dni przed 1 listopada uczniowie wraz z opiekunami udali się na nakielski cmentarz parafialny, by symbolicznym zapaleniem znicza na grobach zmarłych nauczycieli, wyrazić szacunek i uczcić ich pamięć.

Kultywowanie tego zwyczaju pozwala kolejnym pokoleniom młodzieży poznać zasłużonych pedagogów, którzy swoją pracą i oddaniem budowali wizerunek naszej szkoły.

Nauczyciele, którzy odeszli na zawsze…   skan-planu-cmentarza

1. Jan Gorączko
  2. Czesław Gapiński