UCZEŃ „KRZYWOUSTEGO” W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

15 stycznia 2018 r. na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się etap okręgowy 42 Olimpiady Języka Angielskiego. Mikołaj Michałowicz, uczeń II klasy z rozszerzoną nauką języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle, znalazł się wśród 60 osób z okręgu obejmującego województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie, które zakwalifikowały się do udziału w zawodach na tym szczeblu. Ze względu na bardzo wysoki poziom konkursu awans do tego etapu jest już ogromnym  sukcesem.

Wszyscy uczestnicy gdańskich zmagań pomyślnie przeszli eliminacje szkolne w listopadzie 2017 roku, rozwiązując test obejmujący zaawansowaną znajomość słownictwa i gramatyki angielskiej. W etapie okręgowym uczniowie musieli zmierzyć się z testem składającym się ze 130 pytań i wymagającym nie tylko znajomości struktur językowych na poziomie rodzimych użytkowników języka angielskiego, ale także wiedzy dotyczącej historii, literatury i spraw bieżących krajów angielskiego obszaru językowego.

Opiekunem ucznia jest Lucyna Majcher. Gratulujemy Mikołajowi jego imponującej wiedzy, trzymamy kciuki za awans do kolejnego etapu i życzymy dalszych sukcesów!