Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej

13 stycznia 2024 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap Olimpiady Historycznej. Do zawodów okręgowych zostali zakwalifikowani uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Amelia Dombrowska, Weronika Mazur, Jakub Rakowski i Klaudiusz Sobczak. To jedna z liczniejszych reprezentacji szkolnych na tym etapie.

Zawody okręgowe Olimpiady Historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden spośród sześciu tematów wskazanych przez Komitet Centralny i obejmujących treści od epoki starożytnej po współczesność. To zadanie bardzo trudne – wyzwanie nawet dla uczniów interesujących się historią powszechną i Polski. Uczniowie Krzywoustego do zawodów okręgowych zostali zakwalifikowani przez Komitet Okręgowy w Toruniu. To ich osobisty sukces, że znaleźli się w tak elitarnym gronie.

Warto podkreślić, że w Krzywoustym w poprzednich latach uczniowie zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia z egzaminu maturalnego, gwarantując mu 100 % na egzaminie.

Amelii, Weronice, Jakubowi i Klaudiuszowi życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach.