Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

W dniu 14 stycznia 2023 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap Olimpiady Historycznej. Nasze Liceum reprezentowały uczennice klas I: Amelia Dombrowska, Antonina Brzozowska i Zuzanna Mazur.

Zawody okręgowe Olimpiady Historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden spośród sześciu wskazanych przez Komitet Centralny tematów, obejmujących zagadnienie od epoki starożytnej po współczesność. Niewątpliwie jest to zadanie bardzo trudne, wymagające rozległej wiedzy dotyczącej zarówno historii Polski, jak i powszechnej.

Udział w zawodach na tym szczeblu to osobisty sukces dziewcząt, które  już w klasie pierwszej znalazły się w tak elitarnym gronie.

Warto podkreślić, że w poprzednich latach uczniowie Krzywoustego zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia egzaminu maturalnego, gwarantując mu stuprocentowy wynik z danego przedmiotu.

Amelii, Antoninie i Zuzannie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach olimpiady.

Violetta Hejza

Paweł Darul