Uczniowie klasy I medycznej z wizytą w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy

W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, uczniowie klasy I medycznej razem z panią profesor Aleksandrą Wybrańską i księdzem Igorem Wichrowskim pojechali do Bydgoszczy. Wyjazd stanowił finał klasowej akcji bożonarodzeniowej. Uczniowie zorganizowali zbiórkę i za uzbierane pieniądze kupili gry, zabawki, słodycze i artykuły papiernicze dla dzieci. Do kartonów prezentowych trafiły też pluszaki. Wszystkie prezenty zostały podzielone i zapakowane w ozdobione pudełka.

Licealiści wraz z opiekunami dostarczyli podarunki na oddział neurologii i neurochirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Uczniowie spędzili z dziećmi czas, grając, bawiąc się i śpiewając kolędy.

Opiekunowie akcji postanowili nawiązać ze szpitalem dłuższą współpracę. Wkrótce uczniowie będą organizować kolejną zbiórkę, aby realizować plan długoterminowego wspierania szpitala.

Współpraca ze Szkołą Szpitalną ZS nr 33 będzie również polegała na organizowaniu spotkań na różnych oddziałach w kilku szpitalach bydgoskich, podczas których młodzież będzie prowadzić zajęcia z dziećmi .

Autor: Dobrawa Świder, kl. I med

Podziękowanie ze strony szpitala