Uczniowie „Krzywoustego” laureatami V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA

18 kwietnia 2023 r. odbył się etap finałowy V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki organizowany przez IX LO im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy i Wyższą Szkołę Gospodarki. Uczniowie I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zdobyli tytuły laureatów tego konkursu: Magdalena Małycha z klasy I biologiczno-chemicznej zajęła II miejsce, a Łukasz Weltrowski z klasy IV angielsko-geograficznej uzyskał III lokatę.

Aby dotrzeć do finału, uczestnicy musieli przebrnąć przez dwa etapy i rozwiązać testy w języku angielskim obejmujące szeroką wiedzę dotyczącą historii, geografii, kultury i zagadnień społeczno-politycznych związanych z USA. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 550 uczestników z 34 szkół średnich z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów z „Krzywoustego”, a dwoje z nich znalazło się w finałowej dziesiątce. Finaliści musieli wygłosić po angielsku prezentację na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatorów i w tym języku odpowiedzieć na wnikliwe pytania jury ostatecznie weryfikujące ich wiedzę.

Magda i Łukasz udowodnili, że posiadają nie tylko zaawansowane umiejętności językowe i znajomość bardzo szerokiego zakresu wiadomości, które od dawna zdobywali, interesując się otaczającym ich światem i zdobywając tę wiedzę głównie w języku angielskim. Musieli również wykazać się zdolnościami krasomówczymi i sprawnością argumentowania swojej opinii, które szlifowali pod okiem swojej nauczycielki języka angielskiego, pani Lucyny Majcher.

Gratulujemy im sukcesu w zmaganiach konkursowych, a Łukaszowi życzymy powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym.