Uczniowie Krzywoustego na Dniu Otwartym Kierunków Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych na UMK w Toruniu

15 grudnia pracownicy UMK przygotowali zajęcia dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych „Dzień Otwarty Kierunków Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych”.

W ramach tego wydarzenia młodzież z I LO i. Bolesława Krzywoustego odwiedziła Wydział Chemii.

Na wstępie odbyła się prezentacja kierunków studiów prowadzonych przez wydział chemii oraz zwiedzanie laboratoriów związanych z kierunkami studiów: chemia ogólna, chemia medyczna, chemia kryminalistyczna, chemia kosmetyczna, chemia i technologia żywności. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać proste doświadczenia i pomiary, które na co dzień wykonują studenci. Mieli też możliwość przeprowadzić analizę sensoryczną produktów spożywczych, wyprodukować tabletki z witaminą C, otrzymać barwniki dwufazowe. Wszystko pod fachowym okiem naukowców i studentów.

Po zajęciach na uczelni licealiści udali się na Rynek Staromiejski, gdzie odbywał się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy. Wyjątkowa atmosfera zbliżających się świąt, smakołyki, rękodzieło i bogate dekoracje wzbudziły zachwyt uczniów i nauczycielek opiekujących się grupą licealistów, Wiesławy Wojciechowskiej i Lidii Mathews

 Lidia Mathews