Uczniowie Krzywoustego na Inżynieraliach na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej

16 października 2023 r. uczniowie klas 2 mi, 4mh i 3ag z I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią z wzięli udział w INŻYNIERALIACH na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Spotkanie w auli Auditorium Novum rozpoczął dziekan Wydziału Sztuk Projektowych, dr hab. Romuald Fajtanowski, prof. Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ). Wraz z wykładowcami zaprezentował kierunki artystyczno-projektowe: architektura wnętrz, komunikacja wizualna i wzornictwo. Przedstawił również nową propozycję, która prawdopodobnie pojawi się w ofercie dydaktycznej Wydziału w kolejnym roku akademickim – projektowanie ubioru i biżuterii. Tę część spotkania urozmaicił set DJ-ski przygotowany przez Nataszę Cazac.

W części drugiej uczniowie zostali zaproszeni przez absolwentkę Krzywoustego – mgr szt. Weronikę Porębę z katedry Wzornictwa PBŚ na spacer po kampusie. Licealiści mieli okazję odwiedzić pracownie projektowe i artystyczne. Tam wraz ze studentami uczestniczyli m. in. w warsztatach rysunku, projektowania, komunikowania się za pomocą obrazów, wzornictwa i rzeźby.

Na koniec wraz z kołem naukowym WZORZY wzięli udział w premierowej grze KOLEKCJONER. Wywołała ona wiele pozytywnych emocji.

INŻYNIERALIA były nowym, bardzo ciekawym i inspirującym wydarzeniem!