Uczniowie Krzywoustego na konferencji poświęconej monografii Powiatu Nakielskiego

Uczniowie Krzywoustego – uczestnicy zawodów okręgowych olimpiad tematycznie zawiązanych z naukami geograficznymi: Maria Prusak, Jan Darul, Adrian Nalepa i Hubert Olszewski, w piątek 6 marca 2020 r.  uczestniczyli w konferencji poświęconej wydanej monografii powiatu nakielskiego pt. „Na pograniczu Krajny i Pałuk. Dzieje powiatu nakielskiego”. Konferencję, która odbyła się na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią otworzył starosta nakielski Tadeusz Sobol, przybliżając zebranym położenie, warunki środowiskowe i społeczno-gospodarcze powiatu. Młodzież szczególnie zainteresowana była naukowym wykładem dr Ewy Krasickiej-Korczyńskiej pod tytułem „Dziedzictwo przyrodnicze – skarby powiatu nakielskiego”.