Uczniowie Krzywoustego na obchodach Dnia Geografa 2022 na UKW

W 2022 roku Dzień Geografa przypada 23 kwietnia. W piątek 22 kwietnia – w Dniu Ziemi – młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią  zainteresowana geografią spotkała się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z rówieśnikami bydgoskich liceów na naukowych obchodach Dnia Geografa na UKW.

Uczennice klasy 1angielsko-geograficznej realizujące projekt dodatkowych zajęć pn. „Moje Liceum” oraz uczennice i uczniowie klas drugich i trzecich z projektu zajęć pozalekcyjnych  „Moja geografia w Krzywoustym” finansowanych przez Powiat Nakielski uczestniczyli w wykładach akademickich połączonych z prezentacjami oraz aktywnie brali udział w warsztatach z zagospodarowania przestrzennego „Zaplanuj miasto. Funkcje i zagospodarowanie terenów nadwodnych w mieście” prowadzonych przez dr Monikę Kozłowską-Adamczak oraz w warsztatach z geografii turyzmu „Pilotaż, przewodnictwo i rezydentura” prowadzonej przez mgr Patrycję Essing.

Część wykładowa obejmowała interesującą i ważną programowo tematykę, jak: „Walory przyrodnicze i kulturowe Krajeńskiego Parku Krajobrazowego”, Współczesne zmiany klimatu Ziemi i ich konsekwencje”, Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce” oraz „Bobry – czy one tylko szkodzą?”

Obchody Dnia Geografa we wszystkich ośrodkach geograficznych w Polsce zostały objęte patronatem Komitetu Nauk Geograficznych Polskiej Akademii Nauk i mają na celu popularyzację geografii jako dziedziny nauki.

Organizatorem wyjazdu na UKW i opiekunem młodzieży był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.