Uczniowie „Krzywoustego” na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

20 kwietnia w budynku Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej odbył się etap diecezjalny XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Amelia Grudzka i Tymoteusz Sobczak. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu Księgi Powtórzonego Prawa oraz Listu do Hebrajczyków. Dodatkowo uczestnicy musieli znać treści wprowadzeń, przypisów i komentarzy.

Finał diecezjalny składał się z dwóch części. Pierwsza część, pisemna, zawierała 45 pytań o trzech stopniach trudności. Do drugiego etapu, ustnego, zakwalifikował się Tymoteusz Sobczak. Etap ustny składał się z 3 pytań o różnym poziomie trudności. W ostatecznej klasyfikacji Tymoteusz zajął 7 miejsce.

Uczniów do konkursu przygotowali katecheci ks. Arkadiusz Napierała oraz ks. Igor Wichrowski.