Uczniowie Krzywoustego na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”

Do II etapu  XVII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 812 uczniów szkół średnich z całej Polski. Wśród nich było 8 uczennic i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

W poniedziałek 28 marca 2022 r. w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy do rywalizacji w okręgu bydgoskim, reprezentując Krzywoustego zasiedli: Agnieszka Bala (2mh), Jan Darul (3pol), Hubert Dmochewicz (2bch), Julia Murawiec (3oa), Hubert Olszewski (3pr), Błażej Siuzdak (2ag), Julia Skilska (3bch) i Eryk Tuszyński (2bch). Uczniowie zmierzyli się z arkuszem 100 zadań, na których rozwiązanie mieli 120 minut. Pytania wielokrotnego wyboru obejmowały zagadnienia związane z Unią Europejską, w jej wymiarze historycznym, traktatowym, integracyjnym, strukturalnym, prawnym oraz instytucjonalnym.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki zmagań uczniów, których opiekunem był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.