UCZNIOWIE KRZYWOUSTEGO NA ZAWODACH XLIV OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

W dniu 13 stycznia 2018 roku w gmachu Wydziału Historycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernik w Toruniu odbyły się zawody okręgowe XLIV Olimpiady Historyczne. W rywalizacji szkołę reprezentowali: Justyna Talarczyk i Piotr Tomaszewski – uczniowie klasy II. Wart podkreślić, że uczniowie na etapie szkolnym przygotowali pracę olimpijską na temat wskazany przez Komitet Centralny Olimpiady Historycznej, wysoki poziom przygotowanych prac otworzył im drogę do dalszej rywalizacji.

Zawody okręgowe w dniu 13 stycznia 2018 roku polegały na napisaniu wypracowania na wskazany temat.  Zakres merytoryczny olimpiady obejmuje cały materiał programowy historii rozszerzonej. Do rywalizacji przystąpiło 95 uczniów z naszego województwa. Justyna Talarczyk i Piotr Tomaszewski jako jedyni reprezentowali w tych zawodach Powiat Nakielski. Kontynuują on także dobrą tradycję rywalizacji na olimpiadzie historycznej. Uczniowie Krzywoustego zdobyli w tej rywalizacji dotychczas dwa tytuły finalistów 1 tytuł laureata zawodów centralnych.

Już w najbliższy czwartek – 25 stycznia 2018 roku odbędą się kolejne zawody. Będzie to kontynuacja zawodów okręgowych w formie ustnego egzaminu. Do tej części zmagań zakwalifikowała się Piotr Tomaszewski. Gratulujemy mu wysokiego wyniku i życzymy powodzenia.