Uczniowie Krzywoustego stypendystami programu „MŁODE TALENTY KRAJNY I PAŁUK”.

W dniu 29 listopada 2016 roku zostały wręczone stypendia przyznawane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Stypendystami zostało 6 uczniów z terenu Powiatu Nakielskiego. Dwa stypendia przyznano uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Adamowi Masalskiemu i Piotrowi Tomaszewskiemu.

Utworzony przez Partnerstwo system stypendialny promuję młodych i zdolnych uczniów, którzy osiągają wysokie noty w szkole oraz uzyskują sukcesy w rywalizacji konkursowej i olimpijskiej na szczeblu krajowym. Kapituła Programu „Młode Talenty Krajny i Pałuk” wspomaga w ten sposób młodzież odnoszącą sukcesy.

Adam Masalski jest uczniem klasy III politechnicznej i w roku szkolnym 2015/2016 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Diamentowy Indeks AGH”. Organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie. W nagrodę Adam otrzymał indeks, który otwiera mu drogę do studiowania na tej świetnej uczelni.

Piotr Tomaszewski jest uczniem klasy I politechnicznej. Uczniem Krzywoustego jest od trzech miesięcy. W 2016 roku został laureatem konkursu wojewódzkiego z historii – tym samym był zwolniony z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Piotr jest także aktywnym wolontariuszem Fundacji „SALUS HOMINI”. Aktualnie opracował pracę olimpijską na XLIII Olimpiadę Historyczną i przygotowuje się do dalszej rywalizacji. Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.