Uczniowie Krzywoustego uczestnikami 35 Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią – Lara Doiczman, Amelia Minda, Jan Darul (wszyscy z klasy 3pol) oraz Julia Murawiec (klasa 3oa) wzięło udział w zawodach szkolnych XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zawody I etapu odbyły się w środę 10 listopada 2021 r. i miały formę pisemną, obejmującą pytania testowe jednokrotnego wyboru, zadania z podstaw ekonomii oraz pytanie o charakterze ogólnym.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne sprzyja edukacji ekonomicznej młodzieży, szczególnie w rozumieniu współczesnych procesów gospodarczych na świecie i w Polsce.

Wyniki I etapu (szkolnego) olimpiady zostaną opublikowane po weryfikacji prac przez Komitet Okręgowy OWE w Bydgoszczy.

Opiekunem uczniów jest Andrzej Kinderman.