Udany występ licealistek z Nakła w Radziejowie. Wyróżnienie dla Amelii Kubińskiej

20 kwietnia 2023 roku cztery uczennice z I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Amelia Jaskólska, Amelia Kubińska, Ania Marosz i Wiktoria Pinkowska, reprezentowały swoją szkołę podczas XI Wojewódzkiego Przeglądu Muzycznego „King of the Stage” w Radziejowie.

Imprezę, organizowaną z rozmachem od wielu lat w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowe przez Annę Alwin i Zbigniewa Kozłowskiego, poprowadzili Łukasz Sochowski, koordynator artystyczny telewizji Polsat i Sandra Wachowicz – laureatka programu „Szansa na sukces”.

W konkursie wystąpiło około 40 wykonawców ze szkół podstawowych i średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. Dziewczyny z Nakła godnie reprezentowały swoje miasto i szkołę i z pewnością należy zaliczyć je do grupy najlepiej śpiewających osób podczas przeglądu.

Ostatecznie wśród wyróżnionych uczestników znalazła się Amelia Kubińska, której jury postanowiło przyznać wyróżnienie. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Ania Marosz. Wpisuje się to w tradycję, że uczennice i uczniowie z I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią od lat przywożą z Radziejowa nagrody i wyróżnienia.

A.O.

Zdjęcia: ZSM Radziejów, Andrzej Otto