Udany występ młodych muzyków z I LO w Nakle

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie po raz dziewiąty gościł uczestników Regionalnego Przeglądu Muzycznego „King of the stage”. W tym roku przegląd ten odbył się 5 marca, a wzięło w nim udział aż 57 tzw. podmiotów wykonawczych, czyli zespoły i soliści ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Poziom tegorocznego przeglądu był naprawdę bardzo wysoki.

Nakielskie I Liceum im. Bolesława Krzywoustego reprezentowali: zespół Die-Hard Blues w składzie: Daria Mateja – gitara rytmiczna, Maurycy Redlak – gitara solowa, Artur Faltyński – gitara basowa, Maciej Biernacki – perkusja i Michał Codro – śpiew. Swoją szkołę i miasto Nakło reprezentowały też solistki: Paula Kociałkowa, Michalina Barciszewska, Martyna Urban, Zofia Krzyżanowska, Małgorzata Maciejewska i Anna Domańska.

Uczniowie z Nakła kilkakrotnie już w przeglądzie tym zdobywali nagrody i wyróżnienia. Na przykład rok temu Martyna Urban zajęła II miejsce w kategorii solistów, a Zosia Krzyżanowska otrzymała wyróżnienie.

W tym roku nagród i wyróżnień licealistom z Nakła nie przyznano, ale na pewno zaprezentowali się oni z jak najlepszej strony, dorównując poziomem najlepszym z uczestników przeglądu. Miłośnicy bluesa obecni na widowni na pewno długo pamiętać będą znakomitą solówkę, jaką w utworze „Sweet Home Chicago” zagrał na gitarze Maurycy Redlak.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Otto