Udział Katarzyny Świerczyńskiej w zawodach II stopnia 51 Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2021/2022

Katarzyna Świerczyńska – uczennica klasy III biologiczno – chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią- 22 stycznia 2022 roku brała udział w zawodach II stopnia 51 Olimpiady Biologicznej.

Olimpiada odbyła się na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu. Do egzaminu pisemnego zawodów okręgowych 51. Olimpiady Biologicznej przystąpiło 105 uczestników z 37 szkół średnich z województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Z  racji obostrzeń wynikających z utrzymywaniem reżimu sanitarnego, zawody odbyły się w pięciu salach egzaminacyjnych.
Komitet Główny OB, na stronie internetowej w zakładce Zadania, opublikował arkusz z zadaniami oraz klucz odpowiedzi do egzaminu pisemnego zawodów okręgowych. Chętnych uczniów odsyłam na tę stronę. Wyniki zawodów zostaną ogłoszone do 20 lutego.

O pozytywnym wyniku kwalifikacji do zawodów III stopnia szkoła otrzyma informację na miesiąc przez zawodami centralnym, które odbędą się pod koniec kwietnia.  Do etapu centralnego zawodów zakwalifikowanych zostanie około 70 uczestników, którzy uzyskają najwyższy wynik na etapie okręgowym. Listę uczestników zakwalifikowanych ustala się tak, aby obejmowała wszystkie osoby, które uzyskały wynik wyższy lub równy, co osoba znajdująca się na 70. pozycji na liście rankingowej.

Serdecznie dziękuję Kasi za udział i ogromną pracę, jaką włożyła w przygotowanie się do tych zawodów. Dziękuję też jej rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu uczennicy.

opiekun olimpijki

Kamila Stasiewska