Udział Pawła Hejzy w uroczystości zakończenia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Warszawie

26 maja 2018 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, na którą zaproszono laureata Pawła Hejzę wraz z nauczycielką Iloną Świder. Podczas gali nagrodzono zwycięzców dyplomami i cennymi nagrodami książkowymi, a nauczycielom przekazano dyplomy uznania i pamiątkowe publikacje naukowe. W uroczystości wzięli udział m.in. prof. Tomasz Chachulski – przewodniczący Komitetu Głównego XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, prof. Teresa Kostkiewiczowa, prof. Teresa Dobrzyńska, prof. Maria Prussak oraz aktorka Maja Komorowska – gość honorowy.

Paweł Hejza, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, był jedynym olimpijczykiem-laureatem z województwa kujawsko-pomorskiego. Niech wybitne w skali kraju wyniki Pawła będą zachętą dla wielu ambitnych uczniów do udziału w kolejnej edycji olimpiady – tematy jej etapu szkolnego będą opublikowane już w połowie czerwca na stronie www.olijp.pl.

Pawłowi składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla jego osiągnięć!