Udział Wiktorii Pinkowskiej w Debacie Młodych

23 listopada w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Witosławiu odbyła się Debata Młodych na temat: Jak odszukać i rozwijać swoje pasje? Szkolni Liderzy Profilaktyki zaprosili do rozmowy o pasjach, zainteresowaniach oraz doświadczeniach reprezentantów trzech szkół ponadpodstawowych z powiatu nakielskiego: Wiktorię Pinkowską – uczennicę naszego liceum z klasy 3 ag, Krystiana Kota – pasjonata hodowli ozdobnych kur z ZSCKR im. W. Witosa w Samostrzelu oraz Mikołaja Wnuka – przedstawiciela ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, wolontariusza i przewodniczącego szkolnego samorządu.

Z racji zamiłowania do muzyki, talentu wokalnego, gry na pianinie, udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach z chórem „Akatyst”, a także licznych warsztatach i szkoleniach z doświadczonymi artystami takimi jak Roksana Węgiel, Anna Szarmach, Cleo, Igor Herbut czy zajęciami z emisji głosu prowadzonymi przez Elżbietę Zapendowską Wiktoria okazała się niebywale ciekawą osobowością dla młodszych koleżanek i kolegów. Ogromnymi brawami i aplauzem został przyjęty debiutancki, autorski utwór Wiktorii „Na pamięć”, który dostępny jest na wszystkich serwisach streamingowych. Uczennica opowiedziała również o swoim udziale w międzynarodowym projekcie Erasmus plus, dzięki któremu miała okazję zwiedzić Hiszpanię i zdobyć cenne doświadczenia ze współpracy z hiszpańskimi i holenderskimi uczniami.

Formuła debaty przygotowana przez uczniów i nauczycieli z SP w Witosławiu była wartościowym przeżyciem dla obu stron: gości i gospodarzy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy na uczniów z Witosławia w murach Krzywoustego.

 Beata Tomaszewska