Uroczyste pożegnanie uczniów klas IV

28 kwietnia 2023r. w zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się Uroczysta Gala Zakończenia Roku Szkolnego  dla Uczniów Klas IV.

97 licealistów po raz ostatni uczestniczyło w szkolnej akademii, żegnając się z wychowawcami, nauczycielami i młodszym koleżeństwem. Nie brakowało łez wzruszenia podczas montażu słowno – muzycznego przygotowanego dla absolwentów przez nauczyciela języka polskiego – Ilonę Świder, nauczyciela muzyki – Michała Gackę oraz przedstawicieli uczniów klas: I i II matematyczno-informatycznej, II angielsko-geograficznej.

Tegorocznym maturzystom  wręczono sfinansowane przez Radę Rodziców wyróżnienia i  nagrody za sukcesy w nauce, osiągnięcia sportowe i działalność w Samorządzie Uczniowskim. Towarzyszącym wychowawcom klas maturalnych i  rodzicom uczniów dyrekcja przekazała  listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę.

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego jest wręczenie uczniowi z najwyższą średnią” Złotej Odznaki” i tytułu „Primus inter Pares”. Ten z rąk dyrektora – Aleksandry Białka  otrzymała Katarzyna Świerczyńska- uczennica klasy biologiczno-chemicznej.

W uroczystości wzięła udział Przewodnicząca Komisji Edukacji, Promocji i Sportu- Rozalia Wencel oraz  wicestarosta Powiatu Nakielskiego- pan Tomasz Miłowski, który gratulując ukończenia szkoły, słowa uznania i podziwu skierował do absolwentów I LO, szczególną uwagę zwracając na osiągnięcia edukacyjne uczniów klasy IV matematyczno- humanistycznej, IV biologiczno- chemicznej i IV angielsko-geograficznej.

W imieniu wychowawców klas IV głos zabrała pani Lucyna Majcher, sentymentalnie żegnając się z uczniami i dziękując za wspólną, trwająca lat cztery drogę.

„Koniec jest zawsze początkiem nowego stanu. Choć nic się nie zmieniło, gdy nie jesteś tym, kim byłeś”- tymi słowami przybyłych gości przywitała dyrektor- Aleksandra Białka, która swoim uczniom kończącym przygodę z nakielskim ogólniakiem życzyła młodzieńczej pasji poznawania świata,  odwagi w budowania swojej przyszłości oraz mądrze wytyczonych celów- z jednej strony na miarę swoich możliwości, z drugiej- o krok dalej. Absolwentów pożegnała słowami „Będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóżcie wygodne buty, bo macie do przejścia całe życie”.

Oto najlepsi uczniowie I LO:

Klasa IV ag

Liedke Maria