UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Tradycyjnie w I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obchodziliśmy uroczyście kolejne ważne święto państwowe. Konstytucja 3 Maja przeszła do historii jako pierwsza tego typu demokratyczna ustawa w Europie i jako druga w świecie, po konstytucji amerykańskiej. W naszej szkole kontynuujemy tradycję uroczystych obchodów tego święta.

W auli szkoły zebrali się dzisiaj uczniowie, nauczyciele, administracja oraz dyrekcja szkoły. Klasa I prawnicza pod opieką pani Rozalii Wencel zaprezentowała przepiękny montaż słowno-muzyczny. Podkład muzyczny przygotował Michał Czyż, który w wyjątkowy sposób zagrał na fortepianie kompozycje Fryderyka Chopina Michał akompaniował również Dominice Paradowskiej z klasy II angielskiej, która zaśpiewała dwie pieśni patriotyczne. Apel był również okazją do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych. Na stroną techniczną czuwali koledzy z klasy II politechnicznej : Filip Adamczewski, Filip Grzechnik oraz Karol Wierzyński.

Materiał: I LO im. Bol. Krzywoustego

dscn6 dscn5 dscn4 dscn3 dscn2 dscn1