V EDYCJA OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI W KRZYWOUSTYM

Dnia 28 listopada 2017 w I LO w Nakle odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy z historii najnowszej Polski, a w szczególności o działalności opozycji w latach 1970 – 90 i upadku komunizmu. Uczestnikami zawodów są uczniowie klas II szkół ogólnokształcących.
Etap szkolny polegał na rozwiązaniu szczegółowego testu obejmującego 25 zadań dotyczących konfliktów społeczno-politycznych w PRL oraz działań organizacji opozycyjnych i Solidarności. Najlepsze wyniki osiągnęły :
1. Weronika Wesół z klasy II angielskiej,
2. Justyna Talarczyk z klasy II politechnicznej.
Laureatki I etapu zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych w Toruniu.
Organizatorem Olimpiady Solidarności jest Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, które funduje indeksy na uczelnie wyższe dla laureatów zawodów centralnych.