V edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów

10 kwietnia  w I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią odbyła się  V  edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło 35 uczniów ze szkół w Wyrzysku, Paterku, Potulicach i Nakle  ( nr 3 i nr 4).

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno – gramatycznego z elementami realioznawstwa.  Na uwagę zasługuje wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych gimnazjalistów. Po napisaniu testu uczniowie z klasy I politechniczno – angielskiej oprowadzili gości po szkole, pokazali Izbę Pamięci oraz prezentację związaną z nauką języka niemieckiego i wymianą młodzieży, którą „ Krzywousty” od wielu lat prowadzi z partnerskim gimnazjum w Elsterwerdzie.

Po przerwie nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu, na którym obecny był Pan Andrzej Kinderman, Wicestarosta Nakielski. Pan Wicestarosta wraz z Panem Pawłem Darulem, Dyrektorem I LO wręczyli nagrody i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom konkursowych zmagań. Wyniki były następujące :

I miejsce Patrycja Nowek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 W Nakle

II miejsce Igor Rumiński ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku

III miejsce Julia Sudoł z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 W Nakle

Wyróżnienia otrzymały :

Marta Sobczak i Anna Wysocka z  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 W Nakle

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu, życząc dalszych sukcesów.

Staroście Nakielskiemu składamy podziękowania za objęcie konkursu Honorowym Patronatem i ufundowanie nagród.

Dziękujemy także  uczniom klasy I politechniczno – angielskiej za opiekę nad naszymi gośćmi,  a Martynie Urban za uświetnienie uroczystości pięknym śpiewem.

Organizatorki konkursu –  germanistki I LO